Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Akademik Kariyer Okulu

Akademik Kariyer Okulu
  • Etkinlik Yeri
    Zoom Çevrimiçi Toplantı Uygulaması
  • Etkinlik Başlangıcı
    2021-04-03 09:00
  • Etkinlik Bitişi
    2021-04-11 17:00
  • Bu etkinlik sona erdi. İlginiz için teşekkür ederiz.

Tüm Lisans öğrencileri ile mezunlarına yönelik olarak düzenlenen Akademik Kariyer Okulu, 3 Nisan Cumartesi günü başlıyor.

Akademide hedeflerim neler olmalı? Yüksek lisansımı ya da doktoramı hangi alanda yapmak, akademik kariyerim için iyi olur? Hangi alanda nasıl bir lisansüstü eğitim, bana hangi kapıları açabilir? Yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora başvuru süreçleri nasıl işliyor? Alan ve üniversite tercihinde nelere dikkat etmeliyim? Lisansüstü eğitim için girmem gereken sınavlara nasıl hazırlanmalıyım? Lisansüstü eğitimde nasıl bir süreç beni bekliyor? Akademik Kariyer Okulu’nda bu ve buna benzer pek çok soru yanıt bulacak.

2 Hafta Sonu Boyunca Tamamen Online Ders ve Seminerler

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini planlamak ve şekillendirmek isteyenlere yönelik düzenlenecek Akademik Kariyer Okulu, bu sene tamamen online olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, katılımcılar, 2 hafta boyunca Cumartesi-Pazar günleri saygın bir akademik kadronun gözetiminde yürütülecek zengin içerikli örnek derslere katılma imkânına sahip olacaklar.

İleri Düzey İngilizce eğitimlerinin de verileceği Akademik Kariyer Hazırlık Okulu katılımcıları, ayrıca Türkiye’de ve dünyada lisansüstü eğitime dair her türlü sorularına cevap bulabilecekleri bir rehberlik hizmetinden yararlanacaklar. Yurt dışı yüksek lisans ve doktora süreçleri başvuru süreçlerinden akademik okuma ve yazma becerileri kazanmaya, yabancı dil sınavlarında başarıyı yakalamanın püf noktalarından araştırma önerisi hazırlamaya, lisansüstü eğitime dair birçok konuda, alanında uzman isimler bilgi, görgü ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

Programa kayıtlar 1 Nisan Perşembe gününe kadar devam edecek. Ayrıntılı bilgi ve başvuru için tıklayınız.