Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur

Akademik Kariyer Okulu

AKADEMİK KARİYER HAZIRLIK OKULU HAKKINDA

Akademide hedeflerim neler olmalı? Yüksek lisansımı ya da doktoramı hangi alanda yapmak, akademik kariyerim için iyi olur? Hangi alanda nasıl bir lisansüstü eğitim, bana hangi kapıları açabilir? Yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora başvuru süreçleri nasıl işliyor? Alan ve üniversite tercihinde nelere dikkat etmeliyim? Lisansüstü eğitim için girmem gereken sınavlara nasıl hazırlanmalıyım? Lisansüstü eğitimde nasıl bir süreç beni bekliyor?

Merak edilen bu ve buna benzer pek çok sorunun yanıt bulacağı Akademik Kariyer Okulu, 3 Nisan Cumartesi günü başlıyor.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini planlamak ve şekillendirmek isteyenlere yönelik düzenlenecek Akademik Kariyer Okulu, bu sene tamamen online olarak gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, katılımcılar, 2 hafta boyunca Cumartesi-Pazar günleri saygın bir akademik kadronun gözetiminde yürütülecek zengin içerikli örnek derslere katılma imkânına sahip olacaklar.

İleri Düzey İngilizce eğitimlerinin de verileceği Akademik Kariyer Hazırlık Okulu katılımcıları, ayrıca Türkiye’de ve dünyada lisansüstü eğitime dair her türlü sorularına cevap bulabilecekleri bir rehberlik hizmetinden yararlanacaklar. Yurt dışı yüksek lisans ve doktora süreçleri başvuru süreçlerinden akademik okuma ve yazma becerileri kazanmaya, yabancı dil sınavlarında başarıyı yakalamanın püf noktalarından araştırma önerisi hazırlamaya, lisansüstü eğitime dair birçok konuda, alanında uzman isimler bilgi, görgü ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

KİMLER KATILABİLİR?

Akademik Kariyer Hazırlık Okulu’na, Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans programlarında öğrenim görmekte olan öğrenciler ile mezunlar başvurabilir.

KAZANIMLARINIZ NELER?

Seçtikleri programları eksiksiz tamamlayanlara Katılım Belgesi verilecektir.

KAYIT NE ZAMAN?

Programa 1 Nisan Perşembe gününe kadar kayıt olunabilir.

PROGRAM NERDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Program tamamen online olarak gerçekleştirilecektir. Seçtiğiniz derslerin gerçekleştirileceği Zoom linkleri programdan önce mail ile kayıt yaptıranlara bildirilecektir.

Katılım Belgesi almak için seçmiş olduğunuz tüm eğitimlere katılmanız gerekmektedir.

DERS PROGRAMI

Yıldız (*) işareti olan alanlar zorunludur