Sosyal Bilimler Zirvesi

SOSYAL BİLİMLER ZİRVESİ HAKKINDA

Sosyal bilimler, medeniyetleri inşa eden ve kültürü üreten bilimlerdir. Bu anlamda sosyal bilimciler, toplumsal değişim ve dönüşümün öncüleridirler.

Tamamen sosyal bilimlere odaklı bir ihtisas ve araştırma üniversitesi olarak eğitim ve araştırma faaliyetlerine devam eden İbn Haldun Üniversitesi, ülkemizin ve tüm insanlığın geleceğini sosyal bilimlerde görüyor ve geleceği sosyal bilimlerde olan siz gençlerimize rehberlik etmek için Sosyal Bilimler Zirvesi’ni düzenliyor.

Zirve, öğrencilere ve ailelerine sosyal bilimleri tanıtma, sosyal bilimlerin dallarını ve bölümler arasındaki farkları uygulamalı olarak anlatma, öğrencilere vizyon ve motivasyon kazandırma amaçlarını taşıyor. Ayrıca katılımcılar, üç gün boyunca kampüs ve yurt hayatından kütüphaneye, derslerden konferanslara tüm boyutlarıyla bir üniversite hayatını da deneyimliyorlar.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen aday öğrencilerin sosyal bilimler hakkında doyurucu bilgiler alacağı, seçkin bir konuşmacı kadrosuna, zengin bir atölye programına ve çeşitli sosyal etkinliklere ev sahipliği yapacak olan 4. Sosyal Bilimler Zirvesi, İstanbul’da düzenlenecek. Zirve tarihleri en kısa zamanda ilan edilecek.

Sizleri de sosyal bilimlerin zengin dünyasıyla tanışmaya çağırıyor; başarı hikâyelerinizi el birliğiyle yazmaya, kendi özgün yorum ve uygulamalarınızla sizleri dünyanın geleceğinde söz sahibi olmaya davet ediyoruz.

2019 ZİRVESİNDEN ENSTANTANELER

ZİRVE PROGRAMI

Zirve programı güncellenmektedir. En kısa zamanda ilan edilecektir.

ATÖLYELER

Sosyal Bilimler Zirvesi kapsamında aday öğrencileri, sosyal bilimlerin her alanında özgün, nitelikli, dolu dolu bir atölye programı bekliyor. Aday öğrenciler, başvuru aşamasında seçtikleri sosyal bilimlerin farklı alanlarında açılan 100’ü aşkın atölyede seçkin akadaemisyenlerimiz tarafından verilecek eğitimlere katılarak, sosyal bilimleri değişik yönleriyle tanıma imkânı elde ediyorlar. Atölyelerde ayrıca sosyal bilimlerin farklı alanlarında öğrenci kabul eden lisans programları uygulamalı ve interaktif bir şekilde tanıtılıyor.

ATÖLYE PROGRAMI
ZİRVE KONUŞMACILARI

Sosyal Bilimler Zirvesi katılımcıları, iş, sanayi, ticaret, teknoloji dünyasının önde gelen isimlerinin, etkili şirket yöneticilerinin ve devlet adamlarının tecrübelerini dinleyip, kariyerlerine dair merak ettiklerini istişare etme fırsatı yakalıyorlar.

4. Sosyal Bilimler Zirvesi konuşmacıları önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.

Geçtiğimiz Yıllarda Kimleri Konuşmacı Olarak Ağırladık?

Aday öğrencilere, her biri alanında duayen ve rol model isimlerin tecrübe ve birikimlerinden istifade etme fırsatı sunduğumuz bu programlarda daha önce; THY Yönetim Kurulu Başkanı M. İlker Aycı, Turkcell eski CEO’su Kaan Terzioğlu, Rönesans Holding YK Başkanı Erman Ilıcak, TRT Genel Müdürü ve YK Başkanı İbrahim Eren, Diyanet İşleri eski başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Borsa İstanbul YK Başkanı Erişah Arıcan ve CNN Türk Genel Müdürü Bora Bayraktar gibi bir çok değerli ismin yanı sıra; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu gibi devlet adamlarını ağırladık.

ETKİNLİKLER

KARİYER VE TERCİH DANIŞMANLIĞI

Sosyal Bilimler Zirvesi’ne çeşitli sektörlerde ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden firmalar katılıyor. Sektör temsilcileri, Zirve kapsamında açtıkları stantlarda aday öğrencileri hem firma hakkında hem de meslek ve kariyerleri açısından bilgilendiriyorlar. Böylelikle öğrenciler, iş dünyası ve kariyer fırsatları ile ilgili merak ettikleri tüm sorulara cevap bulabiliyorlar.

Daha önceki zirvelerde katılımcılar, Türk Hava Yolları, Anadolu Ajansı, Turkcell, Türk Telekom, SETA, Mental İK, Yeşilay, Kızılay, GENAR, Ziraat Katılım, Borsa İstanbul gibi markaların temsilcileri ile tanışarak, mesleklerine ve gelecek kariyerlerine yönelik merak ettikleri konularda bilgi sahibi olmuşlardı.

Sosyal Bilimler Zirvesi’ne katılan aday öğrenciler, kariyer danışmanlığının yanında, Zirve boyunca yetkin tercih uzmanlarının sunduğu tercih danışmanlığı hizmetinden de faydalanıyorlar.

Aday öğrenciler, aldıkları kariyer ve tercih danışmanlıklarıyla, kişisel başarı hikâyelerini bilinçli tercihlerle yazmanın kapılarını aralıyor.

KONFERANS VE SÖYLEŞİLER

Sosyal Bilimler Zirvesi’nde aday öğrenciler, atölyelere katılıp, danışmanlık alarak tercihlerini şekillendirirken, başarılı örneklerle ve kamuoyu oluşturmada etkili isimlerle buluşuyorlar. Bu isimler kendi başarı hikâyelerini aday öğrencilere aktarırken, meslekler ve sosyal bilimlerin önemi hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaşıyorlar.

4. Sosyal Bilimler Zirvesi konferans ve söyleşi programı, önümüzdeki günlerde ilan edilecektir.

Konferans ve Söyleşilerde Daha Önceki Zirvelerde Kimleri Ağırladık?

Daha önceki zirvelerde “Hocalara Geldik” ekibinden tercih tüyoları alan katılımcılar, girdikleri sınavlarda Türkiye derecesi alan öğrencilerimizin de deneyimlerinden istifade etmişlerdi. Bu çerçevede ayrıca; Pelin Çift, Kadir Çöpdemir, Hidayet Türkoğlu, Rıdvan Dilmen, Ahmet Çakar, Alev Alatlı, Prof. Dr. Ümit Meriç ve Mehmet Fatih Özmısırcı gibi kültür, sanat, televizyon ve spor dünyasının ünlü isimleri Zirve kapsamında aday öğrencilerle buluştular.

SOSYAL AKTİVİTELER

Türkiye’nin dört bir yanından başarılı aday öğrencileri buluşturan Sosyal Bilimler Zirvesi, sosyal etkinlikleriyle de göz kamaştırıyor. Düzenlenen İstanbul gezileri ve Boğaz turları, konserler ve mangal etkinlikleriyle aday öğrenciler, tercih stresinden bir nebze uzaklaşıp keyifli vakit geçiriyorlar.

PROGRAMIN YERİ

Program, İbn Haldun Üniversitesi Başakşehir Yerleşkesi’nde gerçekleştirilecektir. Yerleşkemizden fotoğraflar için tıklayınız.