Lise Kış Okulu Sıkça Sorulan Sorular

İbn Haldun Üniversitesi Lise Kış Okulu ile ilgili sıkça sorulan soruları burada bulabilir, aklınıza takılan başka bir konuda yardım almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

İHÜ LİSE KIŞ OKULU’NA NASIL BAŞVURU YAPABİLİRİM?

İHÜ Lise Yaz Okulu’na başvuru yapmak için, katılmak istediğiniz program sayfasındaki “Başvuru” formunu doldurmanız yeterli…

PROGRAMLARA KİMLER KATILABİLİR?

Programlara Türkiye genelinden tüm lise grup ve sınıflarından herkes başvurabilir.

İHÜ LİSE KIŞ OKULU’NUN BAŞVURU TARİHLERİ NEDİR?

Sosyal Bilimler Okulu Başvuru Tarihleri: 1 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020

İngilizce Okulu Başvuru Tarihleri: 1 Aralık 2019 – 1 Ocak 2020

İHÜ LİSE KIŞ OKULU HANGİ TARİHLER ARASINDA OLACAKTIR?

Sosyal Bilimler Okulu 20-24 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir. Yurtlarda konaklayacak öğrencilerin 19 Ocak 2020 tarihinde yurtlara giriş yapması gerekmektedir.

İngilizce Okulu 27-31 Ocak 2020 tarihlerinde gerçekleşecektir. Bu program için öğrencilerin 26 Ocak 2020 tarihinde yurtlara yerleşmesi zorunludur.

İHÜ LİSE KIŞ OKULU’NA KATILMADAN ÖNCE SINAVA GİRİLECEK Mİ?

İngilizce Okulu için Seviye Tespit Sınavı yapılacaktır.

BAŞVURU SONRASI MÜLAKAT OLACAK MI?

Başvuru öncesi ve sonrasında herhangi bir mülakat yapılmayacaktır.

BAŞVURU DEĞERLENDİRME KRİTERLERİ NELERDİR?

Liseye giriş yılı ile birlikte giriş puanın %40; kendini tanıttığın ve neden bu programa katılmak istediğini anlattığın niyet mektubun %60 ağırlıklı olarak dikkate alınacaktır.

PROGRAMLARIN KONTENJANLARI NEDİR?

Sosyal Bilimler Okulu 100;

İngilizce Okulu 50 kişilik kontenjana sahiptir.

PROGRAMLAR ÜCRETLİ MİDİR?

Evet. İHÜ Lise Kış Okulu’nda eğitim, konaklama, ders materyalleri, yemek, ikram, servis ve tüm etkinlikler dahil olmak üzere Sosyal Bilimler Okulu’na hak kazanan öğrencilerin 1.000 TL; İngilizce Okulu’na hak kazanan öğrencilerin 1.000 TL ücret ödemeleri gerekmektedir.

DEVAM ZORUNLULUĞU VAR MI?

Evet. İHÜ Lise Kış Okulu’nda programlara devam zorunluluğu vardır.

ULAŞIM İMKANLARINIZ NASIL?

Programlara katılmaya hak kazanan öğrencilerden şehir dışından katılım sağlayacak olanlar İstanbul’a kendi imkanlarıyla geleceklerdir.

Bunun haricinde program boyunca geziler dahil tüm ulaşım hizmetleri Üniversitemiz tarafından karşılanacaktır. Ayrıca, Sosyal Bilimler Okulu için 19 Ocak Pazar günü belirli bir noktadan alınacak olan öğrenciler yine aynı şekilde 24 Ocak Cuma günü program çıkışı belirli noktalara bırakılacaklardır. İngilizce Okulu için 26 Ocak Pazar günü belirli bir noktadan alınacak olan öğrenciler yine aynı şekilde 31 Ocak Cuma günü program çıkışı belirli noktalara bırakılacaklardır.

KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLERE KONAKLAMA İMKÂNI SAĞLANACAK MI?

Programa katılmaya hak kazanan öğrencilerimiz istedikleri takdirde ücretsiz olarak yurtlarımızda konaklayabileceklerdir.

KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLER İÇİN MUVAFAKATNAME VAR MI?

Programa katılmaya hak kazanan öğrencilerimize muvafakatname gönderilecektir. Muvafakatnamenin aileler tarafından doldurulup öğrenciyle birlikte tarafımıza iletilmesi gerekmektedir.

EĞİTİM SONUNDA KATILIM BELGESİ VERİLECEK Mİ?

Eğitim sonunda katılımcılara İbn Haldun Üniversitesi Lise Kış Okulu’nu başarıyla bitirdiklerine dair katılım belgesi verilecektir.

ÖDEME İŞLEMLERİ NASIL GERÇEKLEŞTİRİLECEK?

Programlara hak kazanan öğrencilerin ilan edildiği liste ekranından ödeme ekranına yönlendirme olacak; EFT-Havale ve Kredi Kartı ile ödeme imkanı sağlanacaktır.