Lise İngilizce Kış Okulu

İNGİLİZCE OKULU HAKKINDA

İngilizce Okulu’nda öğrencilere, ana dili İngilizce olan hocalarla, 10 kişilik sınıflarda, derslerde aktif rol alma imkânının olduğu konuşma ağırlıklı İngilizce dil eğitimi sunuluyor. Kesintisiz dil eğitiminin sunulduğu, sosyal-kültürel etkinlikler ve pratik yapabileceğiniz gezilerle zenginleştirilen İbn Haldun Üniversitesi Lise İngilizce Kış Okulu Programı tarihleri, 2020-2021 Güz Döneminde ilan edilecek.

KİMLER KATILABİLİR?

A2 seviyesinde olan tüm lise Hazırlık ve 9., 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri başvurabilir.

BAŞVURU NE ZAMAN?

2020-2021 Güz Döneminde başlayacaktır.

PROGRAM İÇERİĞİ
  • Öğrenciler programda İngilizce seviyelerine göre belirlenmiş sınıflarda Pazartesi-Cuma günleri arasında her gün 5 İngilizce dersi alacaktır. Dersler “Okuma, Yazma, Dinleme, Konuşma” becerileri olmak üzere dörde ayrılmıştır. Dersler uygulama ağırlıklı yapılacaktır.
  • İngilizce Okulu, öğrencinin 24 saat İngilizce konuşmasını sağlayan, Türkiye’de tek olan, 1 haftada seviye atlayacağı programdır. Bütün etkinlikler İngilizce gerçekleştirilecek olup, öğrencinin İngilizce dışında başka bir dil konuşması yasaktır. Program başlamadan öğrenciden yazılı dil yemini (Language Pledge) sözleşmesi imzalatılır.
  • Öğrenci kendisine verilen zamanlar dışında İngilizceden başka bir dil konuşursa programdan uzaklaştırılır.
  • Tüm dersler İbn Haldun Üniversitesi öğretim görevlileri tarafından verilecektir.
  • Programı beklenen devamlılıkla tamamlayan tüm öğrencilere ders geçme notu, dil gelişimini gösteren ayrıntılı rapor ve “Katılım Belgesi” verilecektir. Öğrenciler program sonunda uluslararası sınav olan Pearson Versant sınavına girip, İngilizce seviyelerini test edeceklerdir.
  • Dersler dışında, öğrenciler program boyunca haftada iki defa bütün fakültelerimizden öğretim üyelerimizle yapılacak akademik seminerlere katılacaklar ve İngilizce dilini araç olarak kullanmış olacaklardır.
  • Öğrenciler ilgi alanlarına göre İngilizce dilinde sanat, müzik atölyeleri takip edeceklerdir.
  • Her öğrencinin programdan tam verim alabilmesi için her zaman iletişime geçebileceği ve kendisiyle sürekli ilgilenecek, dünyanın dört bir yanından gelen uluslararası mentörü olacaktır. Mentörler İbn Haldun Üniversitesi yüksek lisans ve doktora öğrencisidir.
  • Tüm öğrenciler program süresince üniversitenin kütüphane, yemekhane vb. imkânlarından ücretsiz yararlanma hakkına sahiptir.
  • Lise İngilizce Okulu yatılı olup, öğrenciler İbn Haldun Üniversitesi yurtlarında konaklayacaktır.
İNGİLİZCE SEVİYESİNİN BELİRLENMESİ

Üniversitemiz tarafından uygulanan “Online Seviye Belirleme Sınavı” belirleyicidir. Sınavla ilgili detaylı bilgi, başvuru onayıyla birlikte katılımcılara iletilmektedir. Online Seviye Belirleme Sınavı, mutlaka öğrenci tarafından cevaplanmalı, kesinlikle yardım alınmamalıdır.

DERS PROGRAMI

2020-2021 Güz Döneminde duyurulacaktır.

PROGRAMIN AKADEMİK KADROSU

İbn Haldun Üniversitesi Diller Okulu okutman ve uzmanları arasından belirlenmektedir. Diller Okulu kadromuzu görmek için tıklayınız.