Akademik Kariyer Hazırlık Okulu

AKADEMİK KARİYER HAZIRLIK OKULU HAKKINDA

Akademide hedeflerim neler olmalı? Yüksek lisansımı ya da doktoramı hangi alanda yapmak, akademik kariyerim için iyi olur? Hangi alanda nasıl bir lisansüstü eğitim, bana hangi kapıları açabilir? Yurt içi ve yurt dışı yüksek lisans ve doktora başvuru süreçleri nasıl işliyor? Alan ve üniversite tercihinde nelere dikkat etmeliyim? Lisansüstü eğitim için girmem gereken sınavlara nasıl hazırlanmalıyım? Lisansüstü eğitimde nasıl bir süreç beni bekliyor? Merak edilen bu ve buna benzer pek çok sorunun yanıt bulacağı Akademik Kariyer Hazırlık Okulu, 8 Şubat 2020’de Süleymaniye’de başlıyor.

Yüksek lisans ve doktora eğitimlerini planlamak ve şekillendirmek isteyenlere yönelik düzenlenecek Akademik Kariyer Hazırlık Okulu, İstanbul’un merkezinde, tarihî Süleymaniye Medreseleri’nde gerçekleştirilecek. Bu kapsamda, lisansüstü adayları, 4 hafta boyunca Cumartesi günleri saygın bir akademik kadronun gözetiminde yürütülecek zengin içerikli sosyal bilimler atölyelerine katılma imkânına sahip olacaklar.

İleri Düzey İngilizce eğitimlerinin de verileceği Akademik Kariyer Hazırlık Okulu katılımcıları, ayrıca Türkiye’de ve dünyada lisansüstü eğitime dair her türlü sorularına cevap bulabilecekleri bir rehberlik hizmetinden yararlanacaklar. Yurt dışı yüksek lisans ve doktora süreçleri başvuru süreçlerinden akademik okuma ve yazma becerileri kazanmaya, yabancı dil sınavlarında başarıyı yakalamanın püf noktalarından araştırma önerisi hazırlamaya, lisansüstü eğitime dair birçok konuda, alanında uzman isimler bilgi, görgü ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacaklar.

KİMLER KATILABİLİR?

Akademik Kariyer Hazırlık Okulu’na, Türkiye’deki tüm üniversitelerin lisans programlarında öğrenim görmekte olan 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile henüz lisansüstü başvurusu yapmamış mezunlar başvurabilir.

KAZANIMLARINIZ NELER?

Programı tamamlayanlara Katılım Belgesi verilecektir.

Ayrıca Katılım Belgesi alanlar, İbn Haldun Üniversitesi’nin lisansüstü programlarına başvurup kabul almaları halinde, özel indirimlerden yararlanacaklardır.

BAŞVURU NE ZAMAN?

Yeni program tarihleri belli olur olmaz başvuru tarihleri de ilan edilecektir.

DERS PROGRAMI

Yeni program tarihleri belli olur olmaz program da ilan edilecektir.

PROGRAMIN AKADEMİK KADROSU

İbn Haldun Üniversitesi öğretim üyeleri arasından belirlenmektedir. Akademik kadromuzu görmek için tıklayınız.